KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15816192
nr 1581 6192
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
"Överstycke till spis i sakristia". Signerad, blandteknik, 40x26 cm, yttermått inklusive ram: 45x31 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 27 november 2023
kl 20:21:57
1.000 kr
1.100 kr
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner